Бензопила - достатньо простий в облаштуванні інструмент, робота якого базується на двигуні внутрішнього згоряння. Однак у багатьох людей, які замислюються над тим, яку бензопилу вибрати, можуть виникати складнощі. Спробуємо розібратися, на які параметри слід звертати увагу під час покупки.
Ключові робочі параметри бензинових пилок
Розглянемо основні складові, які впливають на загальну продуктивність бензопили:
Потужність двигуна
Це ключовий показник, від якого залежить продуктивність пили. Чим він вищий, тим вище моторесурс, витривалість і стійкість до великих навантажень. Підбирати бензопилу за потужністю необхідно з урахуванням запасу у 30%. У такому разі навантаження на двигун будуть помірними, а сам інструмент зможе слугувати багато років без ремонту. Для побутового використання (обрізання гілля, заготівля дров на зимовий період, робота у саду) вистачить бензопили з потужністю близько 2 кВт. Якщо ж ви плануєте використовувати пристрій з більшими навантаженнями, наприклад для розпилювання товстих колод або вирубки лісу, варто придивитися до моделей з показником 2,5-3,5 кВт.Це ключовий показник, від якого залежить продуктивність пили. Чим він вищий, тим вище моторесурс, витривалість і стійкість до великих навантажень. Підбирати бензопилу за потужністю необхідно з урахуванням запасу у 30%. У такому разі навантаження на двигун будуть помірними, а сам інструмент зможе слугувати багато років без ремонту. Для побутового використання (обрізання гілля, заготівля дров на зимовий період, робота у саду) вистачить бензопили з потужністю близько 2 кВт. Якщо ж ви плануєте використовувати пристрій з більшими навантаженнями, наприклад для розпилювання товстих колод або вирубки лісу, варто придивитися до моделей з показником 2,5-3,5 кВт.Це ключовий показник, від якого залежить продуктивність пили. Чим він вищий, тим вище моторесурс, витривалість і стійкість до великих навантажень. Підбирати бензопилу за потужністю необхідно з урахуванням запасу у 30%. У такому разі навантаження на двигун будуть помірними, а сам інструмент зможе слугувати багато років без ремонту. Для побутового використання (обрізання гілля, заготівля дров на зимовий період, робота у саду) вистачить бензопили з потужністю близько 2 кВт. Якщо ж ви плануєте використовувати пристрій з більшими навантаженнями, наприклад для розпилювання товстих колод або вирубки лісу, варто придивитися до моделей з показником 2,5-3,5 кВт.
Довжина шини
Вона впливає одразу на дві складових продуктивності. Перша - товщина колоди, яку бензопила здатна розпилити за один підхід. Якщо довжина шини - 45 см, такий інструмент без проблем впорається з розпилом деревини 35-40 см у диаметрі. Друга - навантаження на двигун. Чим довша шина, тим більше зусиль необхідно двигуну для обертання ланцюга. Тому, якщо ви не плануєте працювати з товстими колодами, не має сенсу обирати довгу шину. Універсальною вважається шина довжиною 40-45 см.
Крок ланцюга
Це відстань між ланками ланцюга, яка впливає на плавність процесу розпилювання. Чим більше відстань, тим більше ривків буде відчувати оператор під час роботи з деревиною. На сьогодні універсальними показниками є 0,325 дюйми і ⅜ (0,375) дюйми. Перший підходить для роботи з не дуже товстими колодами. Деревина буде розпилюватися м’яко, а місце розпилу залишиться рівним. Ланцюги з діаметром ⅜ дюйми краще використовувати для товстої деревини з діаметром більше 35 см. У цьому випадку знижена кількість ланок зменшить навантаження на двигун і зробить роботу бензопилою більш економічною. * Під час вибору ланцюга для бензопили обов’язково звертайте увагу на його призначення. Бувають ланцюги для твердих і м’яких порід дерев. М’які - це сосна, осика, липа, вільха та ін. Тверді - дуб, граб, ясен, акація, клен та ін.
Що необхідно для комфортної та безпечної роботи?
Сучасна бензопилка повинна бути не тільки потужною, але й комфортною і безпечною. Забезпечити зручність використання інструмента покликані:
- праймер підкачування палива
- функція “Легкий старт”
- система автоматичного змащування ланцюга
Вони допомагають швидко запустити пилу, незважаючи на температурні або погодні умови. За безпеку відповідають обов’язкові для бензопили системи:
- Аварійне гальмо ланцюга. При виникненні аварійних ситуацій воно запунить ланцюг за долі секунди.
- Уловлювач. Спрацьовує у випадку обривання і захищає оператора від удару ланцюгом по руках.
- Блокування кнопки запуску. Призначене для запобігання раптовому натисканню курка і, відповідно, ненавмисного запуску двигуна.
Також обов’язково звертайте увагу на вагу пристрою. Від неї буде залежати, наскільки довго ви зможете працювати пилкою без втоми. Об’єм паливного баку впливає на автономному роботу на одній заправці. А достатня місткість резервуару для мастила дозволить не витрачати час на його часте доливання.
Якщо ж у вас досі виникають складнощі з вибором бензинової пилки, або ви не хочете витрачати час на досконале вивчення цього питання, експерти Tatra Garden з радістю нададуть допомогу і підберуть для вас оптимальний варіант.