Електричні повітродувки Tatra Garden - це потужна, надійна і легка у використанні садова техніка, покликана допомогти прибрати з ділянки сміття, сухе листя, пил та інше. Але навіть такий простий пристрій потребує уважного відношення до правил експлуатації. Обов’язково ознайомтеся з ними.
Загальні правила експлуатації
- Забороняється використовувати техніку не за призначенням.
- Забороняється використовувати техніку дітям і людям з обмеженими можливостями.
- Перед початком роботи переконайтеся, що в робочій зоні немає сторонніх осіб або тварин.
- Не відволікайтеся під час роботи садовим пилосмоком, так як це може викликати втрату контролю і стати причиною отримання травм різного ступеня тяжкості.
- Забороняється працювати пристроєм у неналежному фізичному стані, під час хвороби, під впливом сильнодіючих лікарських препаратів, наркотичних речовин або алкоголю.
- Перш ніж почати користуватися садовою повітродувкою, перевірте справність і надійність кріплення всіх частин та деталей виробу. Ні за яких обставин не вмикайте та не експлуатуйте виріб у разі наявності пошкоджень, з ненадійно закріпленими частинами та деталями. Усі передбачені конструкцією складові та захисні елементи повинні бути на штатних місцях.
- Працюючи виробом, надягайте відповідний захисний одяг (куртку і штани або комбінезон). Взувайте зручне для роботи міцне захисне взуття з підошвою, що не ковзає. Завжди використовуйте засоби захисту обличчя і очей, а також органів слуху. Обов’язково надягайте головний убір.
- Заборонено торкатися електричної повітродувки мокрими або вологими руками.
- З метою захисту від ураження електричним струмом не торкайтеся повітродувкою будь-яких заземлених об’єктів.
- Перш ніж почати користуватися виробом, перевірте стан мережевого кабелю і подовжувача з метою виявлення обривів, пошкоджень, слідів зносу. Не допускайте використання зігнутих, скручених або пошкоджених мережевого кабелю та кабелю подовжувача.
- Перш ніж почати діагностику мережевого кабелю або подовжувача, від’єднайте його електромережі. Проводити діагностику та обслуговування пристрою необхідно також тільки після відключення від мережі живлення.
- Використовуючи подовжувач на котушці, перед увімкненням пристрою повністю розкрутіть його. Подовжувач на котушці під час роботи може перегрітися та запалати.
- Експлуатація виробу під час дощу або снігопаду може призвести до електричного шоку або виведення виробу з ладу. Якщо виріб намокнув, ні в якому разі не використовуйте його. Не лийте на виріб воду. Якщо садова повітродувка якимось чином намокла, витріть виріб насухо. Якщо вода потрапила всередину корпусу силового агрегату, негайно вимкніть виріб.
- Під час роботи тримайте техніку обома руками за призначені для цього ручки. Використовуйте наплічний ремінь, який також йде у комплекті. Не намагайтеся працювати повітродувкою одною рукою.
- Не переносьте виріб за мережевий кабель або робочу трубу.
- У процесі роботи садовою повітродувкою пересувайтесь повільним кроком, уникайте руху спиною вперед, так як при цьому присутня ймовірність оступитися. Будьте надто уважні під час роботи на схилах і на території, яка має горбисту поверхню.
- Під час роботи не направляйте на людей або тварин сопло видувної/всмоктуючої труби.
- Якщо на території присутні пляшки, каміння, банки або колоди, їх необхідно прибрати вручну.
- Слідкуйте за робочим циклом повітродувки. Не допускайте перевантаження або перегрівання пристрою. Чергуйте роботу з відпочинком, щоб дати двигуну остигнути.
- Не залишайте увімкнену повітродувку без нагляду.
- Очищати інструмент від пилу та сміття необхідно одразу після закінчення роботи, дочекавшись, коли остигне мотор.
- На моделях з функцією пилосмока не допускайте переповнення сміттєзбірника.
- Слідкуйте за справністю садового пилосмока. У разі відмови в роботі, появи сильного стукоту, шуму, іскор та полум’я чи запаху горілої ізоляції, необхідно негайно знеструмити електричний двигун і звернутися до сервісного центру.
Підготовка до роботи
- Дістаньте силовий агрегат садової повітродувки та всі складові виробу з упаковки.
- Уважно огляньте виріб і переконайтеся, що немає пошкоджень.
- Перевірте справність мережевого кабелю і мережевого подовжувача.
- Здійсніть монтаж виробу, як зазначено в інструкції з експлуатації.
- Перевірте надійність кріплення частин та деталей повітродувки. У разі необхідності здійсніть підтяжку всіх кріпильних з’єднань.
Процес збірки може відрізнятися від моделі до моделі. Щоб правильно зібрати повітродувку, виконайте рекомендації, описані в інструкції з експлуатації.
Рекомендації для робочого процесу
- Уважно вивчіть заходи безпеки, які викладені в інструкції з експлуатації.
- Виконайте комплекс підготовчих заходів.
- Використовуючи ремінь, повісьте садовий пилосмок на плече. Відрегулюйте довжину наплічного ременя.
- Виберіть необхідний режим роботи виробу: видув або всмоктування (якщо передбачене конструкцією).
- Встановіть необхідну швидкість повітряного потоку.
- Увімкніть повітродувку.
- Прийміть стійку позу, міцно візьміться двома руками за рукоятки, щоб забезпечити належний контроль над виробом.
- Після закінчення робіт вимкніть виріб і виконайте комплекс робіт із технічного обслуговування.
Технічне обслуговування та догляд
Для забезпечення надійної роботи виробу протягом періоду експлуатації та зберігання, необхідно своєчасно проводити технічне обслуговування. Використовуйте тільки оригінальні запасні частини Tatra Garden. Використання неоригінальних запасних частин може призвести до псування виробу.
Комплекс робіт з технічного обслуговування повітродувки включає:
- огляд частин та деталей виробу, мережевого кабелю, силової вилки з метою виявлення можливих механічних чи термічних ушкоджень;
- перевірка кріплення та, у разі необхідності, підтяжка всіх кріпильних елементів;
- очищення виробу від бруду та пилу, а також очищення сміттєзбірника від сміття.
У випадку виявлення механічних та термічних пошкоджень частин і деталей виробу, зверніться до сервісного центру.
Очищувати корпус повітродувки необхідно м’якою серветкою. Не можна допускати потрапляння вологи, пилу та бруду в вентиляційні отвори корпусу. Якщо на корпусі присутні складні плями, необхідно видалити їх за допомогою м’якої серветки, яка попередньо була змочена в мильному розчині або в спеціальному миючому засобі.
В процесі очищення повітродувки не рекомендується використовувати абразивні матеріали, різні розчинники, аміачну воду, бензин, спирт, які можуть пошкодити корпус виробу.
Підготовка до тривалого зберігання
Якщо повітродувка не використовується протягом тривалого часу (понад 2 місяці), виріб необхідно зберігати в приміщенні, яке добре провітрюється за температури від -15°С до +55°С та відносній вологості не більше ніж 90%, укривши від потрапляння на виріб пилу і дрібного сміття. Наявність у повітрі парів кислот, лугів та інших агресивних домішок не допускається. Зберігайте пристрій поза досяжністю дітьми.
Виріб, перш ніж поставити на тривале зберігання, повинен бути законсервований. Під час підготовки садового пилосмока до зберігання:
- Знеструмте виріб, від’єднавши мережевий кабель від джерела електричного живлення.
- Видаліть з виробу накопичені з часом бруд та сміття.
- Установіть повітродувку на чисту рівну поверхню і накрийте сухим та чистим матеріалом.