Культиватор - незамінна річ у господарстві як на великих, так і на малих ділянках. Користування цією технікою вимагає відповідальності та уважності, тому що фрези для обробки грунту за недотримання правил техніки безпеки можуть нанести серйозну травму. Обов’язково ознайомтеся з правилами експлуатації перед початком роботи.
Загальні заходи безпеки
- Перед першим застосуванням необхідно уважно вивчити інструкцію з експлуатації та зберегти її для подальшого використання.
- Перед введенням в експлуатацію користувач пристрою повинен ознайомитися з функціями та елементами керування культиватором.
- Оператор має знати, як негайно зупинити робочі вузли культиватора та двигун.
- Під час роботи культиватора необхідно завжди виконувати рекомендації, що містяться в інструкції з експлуатації. В іншому випадку виникає небезпека травматизму або небезпека пошкодження пристрою.
- Приводити пристрій в дію дозволяється тільки перебуваючи в хорошому фізичному та психічному стані.
- Забороняється працювати з пристроєм після прийняття ліків, вживання алкогольних напоїв або наркотичних речовин, які можуть мати негативний вплив на реакцію оператора
- Цей пристрій призначений тільки для обробки ґрунту при посівних/збиральних роботах, прополюванні або догляді за рослинами.
- Працювати з культиватором дозволяється тільки користувачам, які вивчили інструкцію з експлуатації. Ні в якому разі не можна довіряти керування пристроєм дітям (особи до 18 років).
- Необхідно враховувати, що оператор або користувач несе відповідальність за нещасні випадки або загрозу для життя інших людей та їхнього майна.
- Ніколи не користуйтеся культиватором при знаходженні людей (особливо дітей) і тварин в безпосередній близькості від робочої зони (робоча зона 15 м). Якщо хто-небудь наблизиться до вас під час роботи менш ніж на 15 м, негайно припиніть роботу і зупиніть двигун.
- З міркувань безпеки не дозволяється вносити зміни в конструкцію пристрою.
- Для роботи завжди одягайтеся відповідно, не носіть широкий одяг і прикраси, оскільки вони можуть потрапити в рухомі частини культиватора.
- Надягніть міцні рукавички. Рукавички знижують передачу вібрації на ваші руки. Тривалий вплив вібрацій може викликати оніміння пальців та інші хвороби.
- Уникайте занадто тривалого керування пристроєм (понад 2 години/добу), оскільки тривалий вплив вібрацій на руки оператора може завдати шкоди здоров'ю.
- Носіть взуття на нековзкій підошві для більшої стійкості. Не дозволяється працювати з пристроєм босоніж або у відкритому взутті.
- Носіть штани, що прикривають всю ногу. Заборонено працювати в шортах.
- Перед використанням завжди проводьте візуальний огляд, щоб переконатися, що оснащення та деталі не зношені й не мають пошкоджень. При пошкоджених різальних краях або кріпильних гвинтах необхідно замінити комплект повністю, щоб не порушити баланс пристрою.
- Ретельно перевірте робочу зону та видаліть всі сторонні предмети й, особливо, каміння.
- Обробку грунту можна робити тільки при денному світлі або якісному штучному освітленні.
- При роботі пристрою на горбистій місцевості культиватор може перекинутися. Можна використовувати пристрій на горбистій місцевості з кутом схилів не більше 25 °.
- Стежте за правильним розташуванням пристрою на схилах, щоб не втратити контроль над керуванням культиватором.
- При роботах на горбистій місцевості повинні бути встановлені всі фрези.
- Не розпочинайте роботи поперек схилу. Оператору забороняється стояти на схилі нижче пристрою, щоб при можливій втраті контролю над ним не потрапити під рухомий культиватор.
- Зміну напрямку руху на горбистій місцевості треба виконувати з великою обережністю, щоб не втратити контроль над пристроєм.
- Пересувайтесь з пристроєм лише в темпі кроку, швидке пересування заборонено. При швидкому переміщенні зростає небезпека можливих нещасних випадків через спотикання, ковзання та ін.
- Для регулювання робочої глибини ходу вдавлюють сошник в ґрунт більше або менше, змінюючи зусилля натискання на ручку.
- При зміні напрямку руху або при наближенні пристрою до перешкод дотримуйтесь особливої обережності.
- Слідкуйте за перешкодами при русі культиватора назад, щоб не спіткнутися.
- Не змінюйте основне положення двигуна, не перевертайте його.
- Заборонено запускати та працювати культиватором в закритому приміщенні. Працювати дозволено тільки на відкритому повітрі.
- Не намагайтеся очистити фрези під час їх обертання. Спочатку заглушіть двигун, зніміть наконечник зі свічки запалювання і дочекайтеся повної зупинки фрез.
- Не намагайтеся робити ремонт самостійно. Для здійснення кваліфікованого ремонту звертайтеся до офіційного представника Tatra Garden.
- пристрій знаходиться без нагляду,
- перед заправкою паливом,
- перед транспортуванням,
- перед проведенням будь-яких профілактичних і планових робіт з обслуговування,
- при будь-якій аварійній ситуації, втраті контролю,
- будь-хто наблизився до вас менше ніж на 15 м.
Збірка культиватора
Для складання виконайте наступні кроки:
- Вийміть з упаковки вміст.
- Встановіть ножі фрез, фланці осей фрез. Встановлення ножів потрібно починати з внутрішнього фланця осі. В першу чергу на фланець з внутрішньої його сторони встановлюються праві ножі (мають вигин вбік від редуктора), потім на фланець із зовнішнього його боку встановлюються ліві ножі (мають вигин до редуктора).
- Закріпіть ножі за допомогою болтів та гайок з шайбами.
- Зберіть всі фланці правої фрези.
- Зберіть ліву фрезу. Збірка лівої фрези здійснюється аналогічно збірці правої фрези, тільки в дзеркальному відбитті. Різальні краї фрез при русі культиватора вперед повинні бути встановлені у напрямку обертання фрез.
- Установіть зібрані фрези на вихідний вал редуктора, закріпіть їх пальцями та шплінтами.
Встановіть сошник в кронштейн сошника. Вставте сошник між пластинами кронштейна, поєднайте потрібний отвір в сошнику з отвором в кронштейні та вставте палець кріплення сошника. Зафіксуйте палець шплінтом. Для регулювання глибини оранки необхідно відрегулювати по висоті сошник вгору або вниз, зафіксувати в необхідному положенні. Правильне регулювання глибини проходу залежить від щільності ґрунту.
Встановлення захисних крил (якщо передбачені конструкцією)Встановіть на раму культиватора захисні крила за допомогою болтів та гайок.
Встановлення ручокВстановіть ручки оператора на мотокультиватор. Відрегулюйте положення ручок по вертикалі, після чого затягніть ручку регулювання висоти.
Збірка та встановлення колісДля транспортування мотокультиватора на короткі відстані до місця роботи необхідно встановити колеса. Для того, щоб зібрати та встановити колеса, виконайте наступне:
- Встановіть диски на покришку з камерою. Зіставте отвори в дисках та фланці осі колеса, вставте в отвори болти, закрутіть гайки до упору.
- Накачайте колеса тиском 0,12 - 0,18 МПа.
- Встановіть колеса з осями в зборі, закріпіть осі пальцями та шплінтами.
Завправка паливом і поводження з мастилом
- Ніколи не використовуйте старий або забруднений бензин/дизельне паливо або суміш масло-бензин.
- Уникайте потрапляння бруду або води в паливний бак.
- Не заповнюйте паливний бак повністю. Заливайте бензин в паливний бак до рівня приблизно на 25 мм нижче верхнього краю заливної горловини, щоб залишити простір для теплового розширення палива.
- Після заправки паливного бака переконайтеся в тому, що пробка заливної горловини закрита належним чином.
- Культиватор розмістіть на горизонтально рівній поверхні.
- Викрутіть пробку-щуп заливної горловини масла з картера і залийте необхідну кількість масла.
- За допомогою масляного щупа перевірте рівень масла у двигуні. Рівень масла повинен бути на 2-3 мм нижче верхньої позначки на щупі. За необхідності долийте або злийте зайве масло.
- Щільно закрутіть пробку-щуп на місце.
- Прогрійте двигун і заглушіть його.
- Помістіть ємність під двигуном для зливу в неї масла.
- За допомогою ключа відкрутіть зливну кришку, розташовану на двигуні під кришкою масляного щупа. Дайте маслу стекти.
- Встановіть на місце зливну кришку зливного отвору і затягніть її.
- Залийте масло до необхідного рівня.
- Переконайтеся, що культиватор встановлено на рівній поверхні.
- Відкрутіть кришку вимірювального щупа на двигуні.
- Протріть щуп і зробіть контрольний замір рівня масла.
- За допомогою воронки долийте в картер моторне масло до необхідного рівня (на 2-3 мм нижче верхньої позначки на щупі).