За умови дотримання правил експлуатації та безпеки робота бензопилою не викличе труднощів навіть у людей без жодного досвіду. Прочитайте ці рекомендації, щоб використання інструмента було максимально безпечним, ефективним і приємним.
Загальні правила безпеки
- Під час роботи міцно тримайте пилку двома руками.
- Використовуйте захисні окуляри, щільний одяг (штани які повністю прикривають ноги та верхній одяг який повністю закриває руки до зап'ястя), закрите взуття, захисні рукавички.
- Не працюйте інструментом у будь-якому з станів, коли може бути втрачена концентрація уваги, або координація рухів, або під дією лікарських препаратів/алкогольних/наркотичних речовин.
- Під час роботи займіть таке положення, щоб мати впевнений упор на обидві ноги та підготуйте і розчистіть позаду себе шлях відходу у випадку виникнення позаштатних ситуацій.
- Під час роботи слідкуйте за тим, щоб на відстані 10 метрів від робочої зони не було сторонніх осіб, особливо дітей.
- Дотримуйтесь рекомендацій щодо приготування паливної суміші.
- Обережно поводьтесь з бензином. Не запускайте бензопилу поблизу місця розливання палива. Ретельно приберіть бензин і масло, які розлилися .
- Перед початком роботи переконайтесь, що всі деталі бензопили надійно закріплені на своїх місцях, не мають люфтів та пошкоджень.
Перед регулярною експлуатацією бензопила обов’язково повинна пройти обкатування, під час якого рухомі деталі притираються одна до іншої.
Збірка
Як правило, бензопила постачається користувачеві у розібраному вигляді (корпус з двигуном, шина і ланцюг окремо). Перед збіркою переконайтеся, що гальмо ланцюга знаходиться у розгальмованому положенні. Для цього потягніть гальмівний важіль на себе. Він повинен мати вільний хід.
Збірка інструмента виконується у наступній послідовності:- Відгвинтіть гайки та зніміть кришку зчеплення з механізмом гальма. Для зняття кришки при цьому може знадобитися невелике зусилля.
- Встановіть шину на напрямні шпильки і перемістіть до упору в напрямку ведучої зірочки.
- Помістіть ланцюг на зубці ведучої зірочки, що розміщена під зчепленням. Переконайтеся в правильному положенні ланцюга на зірочці. Встановіть ланцюг в паз шини таким чином, щоб зубці ланцюга своїми ріжучими краями були розміщені вперед за ходом руху ланцюга, тобто за годинниковою стрілкою.
- Наскільки можливо, вручну відтягніть шину в напрямку від двигуна, встановіть на місце кришку і, не затягуючи, закрутіть гайки кріплення кришки.
- Прокрутіть вручну ланцюг на шині і переконайтеся, що ланцюг щільно ліг на зубці зірочки і в напрямний паз на шині.
- Відрегулюйте ступінь натягання ланцюга, обертаючи викруткою гвинт натягання ланцюга.
- Після остаточного регулювання затягніть гайки кріплення кришки шини.
Приготування паливної суміші
Приготування паливної суміші потребує відповідального підходу у виборі компонентів на дотриманні пропорцій.
1. Для приготування паливної суміші використовуйте неетильований бензин марки АІ 92 та мастило для 2-тактних двигунів з високими обертами та повітряним охолодженням. Не використовуйте мастило для 4-тактних двигунів, 2-тактних двигунів з низькими обертами обо силових агрегатів з рідинним охолодженням. Ми рекомендуємо використовувати спеціалізоване мастило Tatra Garden 2T
2. Варто враховувати, що пропорції паливної суміші на термін обкатування і регулярної експлуатації відрізняються. Для періоду обкатування використовується суміш у пропорції 1:25 (40 мл мастила на 1 л бензину). Для регулярної експлуатації використовується суміш у пропорції 1:40 (25 мл мастила на 1 л бензину).
3. Для приготування паливної суміші додайте в ємність половину бензину, долийте необхідну кількість мастила та додайте другу частину бензину. Щільно закрийте ємність та добре перемішайте. Рекомендуємо перемішувати паливну суміш перед кожною заправкою. Суміш у готовому вигляді не рекомендовано зберігати та використовувати більше ніж 72 години.
Заправка мастилом для змащування ланцюгаПеред використанням заправте пилку мастилом для змащування ланцюга. Не використовуйте відпрацьоване мастило або будь яке інше,що не призначене для цих цілей. Ми рекомендуємо використовувати спеціалізоване мастило Tatra Garden для змащування ланцюга.
Запуск двигуна
- Натисніть на праймер підкачки палива 4-6 разів до появи в ньому палива.
- Переведіть перемикач запалювання в положення «I» (верхнє положення).
- Закрийте повітряну заслінку. Для цього витягніть до упору важіль повітряної заслінки.
- Тягніть за ручку стартера до тих пір, поки не відчуєте опір, потім зробіть різкий ривок (не докладаючи надмірних зусиль і, не допускаючи повного розмотування стартера). Повторіть ці дії 5-6 разів до перших ознак запуску двигуна.
- Після цього відкрийте повітряну заслінку, для цього зсуньте важіль управління повітряною заслінкою чи скиньте натисканням на курок акселератора.
- Зробіть1-2 ривки стартера. Двигун повинен запуститися.
- Натисніть та відпустіть курок газу, двигун перейде в режим холостого ходу.
- Переконайтесь в тому, що вимикач запалювання знаходиться в положенні «І».
- Зробіть1-2 ривки стартера. Двигун повинен запуститися.
- Якщо двигун не запускається, виконайте дії, як при запуску холодного двигуна.
- Витягніть та висушіть свічку запалювання.
- Вимикач запалювання встановіть в положення «О».
- Переверніть пилу свічним отвором донизу та, натиснувши на курок газу, протягніть кілька разів пусковий пристрій для видалення зайвого палива з циліндра.
- Встановіть свічку на місце.
- Не закриваючи повітряної заслінки, повторіть процедуру запуску.
Обкатування двигуна нової бензопили
Залийте свіжоприготовану паливну суміш з правильною пропорцією у паливний бак, а також заповніть резервуар для змащування ланцюга відповідним мастилом. Пам’ятайте, що процес обкатування виконується на холостих обертах.
- Запускаємо двигун.
- Робимо прогазовку, 5-6 натискань на курок акселератора приблизно на 2/3 ходу клавіші.
- Залишаємо попрацювати 5 хвилин на холостому ходу і ще раз робимо прогазовку.
- Залишаємо попрацювати 5 хвилин, робимо прогазовку і глушимо двигун.
- Залишаємо двигун охолонути на 10 хвилин.
Дану процедуру слід повторювати, поки не вигорить один бак паливної суміші. Другий і третій бак паливної суміші слід готувати, виходячи з обкатної пропорції (1:25). З другого баку можна починати розпилювати не товсті колоди і гілки, цикл роботи має складати не більше 3 хвилин, після чого 10 хвилин пила остигає. Таким чином випалюємо 2 і 3 баки.
Після використання 3 баків пального переходимо на звичайну паливну суміш і поступово збільшуємо робочий цикл до 20 хв. Це максимально рекомендований показник. Тобто 20 хвилин безперервної роботи/10 хвилин відпочинку.
Самостійне обслуговування
В жодному разі не працюйте з пилою без повітряного фільтра, з брудним або пошкодженим повітряним фільтром. Пил і бруд будуть потрапляти в двигун, що призведе до його поломки. Тримайте повітряний фільтр чистим. Якщо фільтр пошкоджений або дуже забруднений, рекомендуємо замінити на оригінальний.
Як перевірити та очистити повітряний фільтр?- Відкрутіть смушкову гайку і зніміть кришку повітряного фільтра.
- Зніміть повітряний фільтр з корпусу і перевірте на відсутність пошкоджень.
- Очистіть повітряний фільтр стисненим повітрям (крім моделі MS 325, фільтр тонкого очищення слід замінити). Сильно забруднений фільтр необхідно замінити.
- Встановіть повітряний фільтр. Встановіть верхню кришку повітряного фільтра. Затягніть надійно гайку кріплення кришки.
- Зніміть кришку паливного бака.
- Дістаньте паливний фільтр (рекомендується використовувати пінцет).
- Паливний шланг з фільтром витягніть через заливну горловину. Не потрібно витягувати весь паливний шланг, лише частину з фільтром.
- Відокремте фільтр шляхом кручення.
- Встановіть новий фільтр. Поверніть паливний шланг в бак. Переконайтеся, що фільтр лежить на дні баку.
- Заповніть бензобак паливною сумішшю.
- Встановіть кришку паливного бака.
Паливний фільтр не підлягає очищенню, а тільки заміні.
Як перевірити і замінити свічку запалювання?Для ефективної роботи двигуна пили свічка запалювання повинна бути справною і мати відповідний зазор. Рекомендована свічка запалювання – L7T. Використання свічок запалювання з не відповідними параметрами може призвести до виходу двигуна з ладу.
Виконуйте перевірку і заміну свічки тільки на двигуні, що встиг повністю охолонути- Від’єднайте ковпачок свічки запалювання та видаліть бруд навколо свічки запалювання.
- Відкрутіть свічку запалювання свічковим ключем.
- Перевірте свічку запалювання. Якщо електроди зношені або пошкоджена ізоляція, замініть її.
- Виміряйте зазор між електродами свічки запалювання спеціальним щупом. Зазор повинен бути 0,6-0,65 мм. При збільшенні або зменшенні необхідного зазору рекомендується замінити свічку, бо регулювання зазору може призвести до зміни якості іскроутворення.
- Обережно закрутіть свічку руками.
- Після того, як свічка запалювання встановлена на місце, затягніть її свічковим ключем.
- Встановіть на свічку ковпачок.
Як правильно зберігати бензопилу
Якщо ви не плануєте користуватися бензопилою більш ніж 30 днів, необхідно виконати підготовку до тривалого зберігання:
- Зніміть кришку паливного бака повільно, щоб знизити тиск. Злийте залишки палива.
- Запустіть двигун для того, щоб видалити залишки палива з карбюратора і паливних шлангів.
- Якщо пила перед цим працювала, дайте двигуну охолонути (приблизно 5 хвилин).
- Використовуючи свічковий ключ, зніміть свічку запалювання.
- Залийте 1 чайну ложку чистого мастила для двотактних двигунів в камеру згоряння. Потягніть повільно шнур стартера, щоб покрити мастилом внутрішні поверхні циліндра. Встановіть свічку запалювання.
Зберігайте пилу тільки у теплому приміщенні без різких перепадів температури, надмірної вологості та подалі від відкритих джерел вогню.
Як правильно і безпечно відновити роботу бензопилою після тривалої паузи
Якщо ви не користувалися бензопилою тривалий час, відновлювати роботу необхідно правильно:
- Зніміть свічку запалювання.
- Кілька разів інтенсивно смикніть шнур стартера, щоб видалити зайве мастило з камери згоряння.
- Проведіть обслуговування свічки або встановіть нову свічку запалювання.
- Підготуйте пилу до роботи. Заправте паливний бак свіжо приготованою паливною сумішшю.