Якщо для роботи на невеликій ділянці ви обрали електричну косу або тример, зможете отримати безліч переваг, починаючи з економії на паливі, закінчуючі відсутністю шкідливих викидів і шкоди здоров’ю. Але також необхідно брати до уваги обов’язкові правила експлуатації і заходи безпеки, надані виробником.
Обов’язкові заходи безпеки
- Не працюйте електричною косою або тримером у стані втоми, хвороби, під впливом наркотичних речовин, алкоголю або в інших станах, які негативно впливають на концентрацію уваги.
- До початку експлуатації переконайтеся, що у радіусі 15 метрів від робочої зони немає сторонніх осіб, дітей, тварин.
- Не працюйте електричною косою/тримером за умови підвищеної вологості: дощ, туман, роса, сніг.
- Не працюйте електрокосою поблизу джерел відкритого вогню та біля вогненебезпечних зон.
- Не працюйте тримером без захисного кожуха та додаткової ручки, якщо така передбачена конструкцією моделі.
- Використовуйте тільки ріжучі елементи, які конструкційно підходять до вашої моделі і передбачені виробником.
- Не скошуйте мокру траву.
- Перед початком роботи переконайтеся, що пристрій не має механічних пошкоджень, справний і готовий до експлуатації.
- Використовуйте спеціальні засоби захисту: рукавиці, захисні окуляри або щиток. Надягайте щільний закритий одяг та взуття.
- При роботі на ділянці з нахилом косити необхідно знизу нагору.
- Перед початком роботи переконайтеся, що на ділянці немає твердих перешкод. За необхідності приберіть такі перешкоди з робочої зони.
- Працюйте тільки у світлий час доби.
- Уважно вивчіть інструкцію з експлуатації.
- Перевірте, чи відповідає напруга мережі напрузі, вказаній у технічних даних.
- Переконайтеся, що шнур живлення та подовжувач не пошкоджені.
- Перевірте, чи змонтовано захисний кожух та додаткову рукоятку (якщо вона передбачена конструкцією).
- Переконайтеся, що котушка чи ніж вільно обертаються.
- Утримуйте в чистоті вентиляційні отвори.
- Кожні півгодини рекомендується вимикати двигун для короткочасного відпочинку (максимальний рекомендований цикл роботи 15 хвилин та 7 хвилин відпочинку, за умови, якщо температура навколишнього середовища перевищує +30 С, цикл роботи слід скоротити).
- Уникайте потрапляння сторонніх предметів всередину тримера. Якщо це сталося, негайно припиніть роботу.
- Косити рекомендується рівномірно на одній висоті. За необхідності зрізати високу траву можна зробити декілька підходів.
Призначення електричних кіс і тримерів
- зрізання чагарників, очерету, гілля;
- заготовки сіна;
- пиляння молодих дерев, навіть якщо на моделі встановлені металеві ножі.
Рекомендації з експлуатації
Під час роботи косильною головкою рекомендується тримати тример перед собою, нахиливши так, щоб нижня частина ріжучого механізму не торкалася землі, а кінчик волосіні знаходився на потрібній висоті різання. Тример слід тримати таким чином, щоб зрізання трави відбувалося у напрямку від оператора. При обробці ділянок, прилеглих до парканів, огорож, кам'яних стін і фундаментів, тример слід пересувати повільно, намагаючись зрізати траву якомога ближче до перешкоди, не торкаючись її при цьому. В іншому випадку може статися намотування та обрив волосіні.
При обробці ділянок навколо дерев, тример слід пересувати повільно і обережно, щоб корд не торкався стовбурів дерев. Дерево під час косіння обходять по колу зліва направо. Траву зрізають кінчиком корду, злегка нахиливши робочий механізм уперед. Особливої обережності потрібно дотримуватись при зрізанні трави під корінь.
Під час скошування трави під корінь слід нахилити тример ліворуч на кут близько 30 градусів. При цьому слід попередньо відрегулювати положення додаткової ручки. Скошування під корінь неприпустимо виконувати у тому випадку, якщо існує небезпека попадання подрібненої трави, частинок ґрунту в оператора, а також інших людей або тварин. Високу траву рекомендується скошувати в 2-3 прийоми, залежно від висоти трави.
Обслуговування електрокіс і тримерів
Електричний інструмент не потребує заправляння паливом для роботи. Але необхідно пам’ятати про своєчасне змащування редуктора. Через 20 годин роботи, але не рідше одного разу за сезон, необхідно додавати мастило в редуктор тримера.
Перед початком роботи переконайтеся в щільності всіх з’єднань, відсутності люфтів. За необхідності затягніть кріпильні болти.
Після кожного закінчення роботи очищайте тример від залишків скошеної трави, особливо ретельно очищайте косильну головку. Зберігайте тример у сухому приміщенні, де відсутні різкі перепади температури. Правильне використання та своєчасне технічне обслуговування подовжують термін служби виробу.
Заміна щіток двигуна, фільтрів та витратників виконується за необхідністю.